Nando's

25. may 2012 at 21:30 | Wenn Ell |  Nando's
No já nevím, co bych vám k tomu řekla. Prostě další povídka :D. Tentokrát jsem si vzala do merku irského bloňďáčka. Snad se na mě nebudete zlobit, že se to pořát točí okolo 1D, ale prostě mě to baví psát. Je to na způsob 'z pohledu dvou osob'. Určitě chystám pokračování.Nell

Jmenuji se Nell. Vlastně spíš Nella, ale… no řekněme to slušně-fuj. Jméno si člověk nevybírá. Příští, možná ten další, týden mi bude sedmnáct let. Nemám v tom nějak jasno. To mi připomíná, co je dnes za den? Doufejme, že nějaký den v červenci, nebo v srpnu? Kdo se v tom má vyznat. Jedno je jisté. Teď bych měla s mojí nejlepší kamarádkou někde poletovat a užívat si prázdnin. Kde jsem? V obrovské hale a čekám tu na dva sponzory, jsou to ohavní tlustí páprdové, kteří smrdí jako zpocené nohy. Hlavní, ale je že mají prašule a chtějí je vrazit do mého táty.

Můj táta vlastní velkou firmu s elektronikou a vzhledem k tomu, že podle něj už jsem 'dost velká', můžu nějaké povinnosti zařizovat za něj. Hele no tak! Je mi, skoro, sedmnáct. Co je na mě velkého?! Ale mě to vlastně ani tolik nevadí. Baví mě si z těch tlusťochů dělat srandu, když ani nevědí, o co jde. Navíc mám na to nejlepšího parťáka-Jimmyho. Znám ho už asi tři roky, poznali jsme se přes tátu. Jeho otec je totiž taky 'vélký' obchodník. Když tak přemýšlím, jak ho nejlépe popsat, napadá mě pouze jedno. Já v klučičí verzi. Vážně mi připadá jako moje dvojče, teda ne, že bychom se podobali, ale víte jak to myslím.

"Zdravím vás slečno." Vyrušil mě hluboký hlas jednoho z těch určitých 'lidí'.
"Těší mě". Vyhoupla jsem se na nohy a podala mu neochotně ruku.
"Tak tedy, jde pouze o formalitu. Stačí to tady podepsat." Vytáhl papír a ukázal na jednu kolonku. Vlastně ani nevím, odkud ten papír vytáhl, ani to radši vědět nechci.
"A táta ví, o co se jedná?" Prohlídla jsem si ho nedůvěřivě.
"Samozřejmě". Usmál se, tak trochu jako ty podvodníci z reklam, to mě nenechalo.
"No jasně". Odfkla jsem a vrátila se do své kůže. Téměř jsem spadlo do jedné za židlí, nohy si dala na stůl a chvíli jsem četla v papíru. Ten chlápek na mě zíral z otevřenou pusou, a já rázem věděla co měl dnes k obědu-fuj.
"No, zdá se to být fajn". Znovu jsem napodobila odfrknutí, vytrhla mu z ruky propisky, naškrábala tam něco a zase mu ji vrazila, i s papírem, zpět do ruky.
"Nahle". Ušklíbla jsem se a vydala se, ještě před ním, k východu.

Slyšela jsem, jak za mnou taky něco říká, netušila jsem, co a v podstatě mi to bylo úplně ukradené. Zazvonil mi telefon v kapse, ani jsem se nemusela dívat, kdo mi volá. Bylo mi to jasné, můj táta. Nahmatala jsem ho kdesi v kapsi a zmáčkla zelené tlačítko.

"Ano tati?" Zahučela jsem otráveně.
"Doufám, že jsi na něj byla milá" Neobtěžoval se mě ani pozdravit.
"Ne, hned jak jsem ho uviděla, začala jsem zdrhat a křičet 'policie, ten chlap mě znásilnil'". Použila jsem něco, co mi od jak živa patří-sarkasmus.
"Nedělej si ze mě srandu. Radši přijď domů".
"No to víš, první, co udělám je, že poběžím domů." Vysmála jsem se do telefonu.
"Dobře, ale do šesti budeš doma".
"Jasně" Zamumlala jsem a položila mobil. Vzhledem k tomu, že byly čtyři, jsem svůj návrat odhadovala tak na sedmou. Ale co, táta se snad nezblázní.

"Ahoj" Vytrhl mě z přemýšlení Jimmyho hlas, který na mě čekal před aulou. "Čáu" Zopakovala jsem pozdrav. V další hodině jsme se dostali na město a koupily si zmrzlinu. Bylo vážně horko. "Co podnikneme teď?" Zeptala jsem se ho s nadějí, že má nějaký nápad. "Netuším" pronesl k mému zklamání. "Mám hlad." Zahihňala jsem se při pohledu na něj, vlastně ani nevím proč, ale přišlo mi to hrozně vtipné. "Tak se přestaň chlámat a pojď na Nando's" Odvětil nespokojeně, když zjistil, že se směji jemu. Já jsem ani vteřinu neváhala.

Zhruba za pět minut jsme dorazili na místo. Objednali si a začali se spokojeně ládovat. U toho jsme se smáli lidem kolem. Vážně je to ta nejlepší zábava. "Hele, hele čum" Zpanikařila jsem, když si uvědomila, co jsem právě zahlídla. "Já nečumím, já koukám" odpověděl mi, ale podívat se tam, kam ukazuji, se neobtěžoval. "Tak čum" Trvala jsem si bezpodmínečně na svém a ukazovala na stůl, který byl jen pár kroků před námi. Konečně odrhl pohled od jídla a pohledem následovat můj prst, já mezitím ruku položila. Nejspíš chtěl něco říct, ale já samozřejmě začala blábolit svoje. "To je ten zpěvák! Zpěvák z One Direction!" Nepřestávala jsem vyšilovat.

One Direction jsem vlastně nikdy moc neposlouchala. Ani nevím proč. Jejich písničky se mi líbily, ale nikdy jsem se k tomu nějak nedokopala. Naproti tomu jsem nebyla zaostalá, takže jsem o nich slyšela dost. Na naší škole po nich většina holek šílí. Proč? Vždyť jsou to jen dobří zpěváci, jo možná jsou i hezcí… tak dobře, dobře, chápu proč! Takže i když jsem jim neholdovala, podpis by nebyl k zahození ne?

"A co já s tím mám dělat" Odfrkl podrážděně, když zjistil, že jde o takovou prkotinu.
"Co asi, já chci podpis! Běž za ním!" Vyjekla jsem natěšená.
"Proč si za ním nejdeš sama?" Konečně odtrl pohled od jídla a podezíravě mě okoukl.
"Já, já, já? Nemůžu, běž za ním ty!" Začala jsem se z toho vymlouvat.
"Ani náhodou" Odsekl. Věděla jsem, že takhle to nepůjde.
"Prosím, prosím, Jimmy. Já bych to pro tebe taky udělala! No ták, vážně mi na tom záleží" Začala jsem ho přemlouvat, vlastně blábolit nesmysli, hlavně když bude ten podpis!
"No tak fajn" Zahuhlal. Povedlo se, Jimmy roztál!

V zadní kapse jsem nahmatala papír a vytáhla ho. Letmo jsem ho přejela očima. Zjistila jsem, že se jedná o pokyny od táty, jak se mám chovat k tomu páprdovi z auly. Nic zajímavého, takže jsem to vrazila Jimmymu do ruky a nedočkavě sledovala, co se bude dít. Jimmy neochotně vstal s papírem ze svého místa a vydal se pomalu k Niallovi. Vím, že tohle by nejspíš žádný kluk pro svoji kamarádku neudělal. Ač jsem to nedávala najevo, hrozně jsem si toho vážila. Jenže to bylo teď vedlejší. Niall neseděl u stolu sám, měl vedle sebe nějakého kamaráda, kterého jsem neznala. Nevím, nejspíš někdo z 'jejich branže', ale zpěvák to nebyl. Konečně se k němu Jimmy dokopal.

"Ehm…Čau, víš moje kámoška by od tebe chtěla podpis" Překoktal nervózně.
"A proč kámoška nepřijde sama?" Zeptal se ho se značným opovržením. Zatím, co si ho prohlížel.
"Jo, to mi povídej" Odfrkl Jimmy o něco svým hlasem.
"Tak fajn" Přikývl a přitom se mu přes rameno díval přímo na mě. Nejspíš pochopil, že ta kámoška jsem já. Jimmy mu mezitím podstrčil papír, Niall ho podškrábl a tak se vrátil zpět na místo.

Moje normální reakce by byla, že bych popadla papír a začala pištět. Jenže Niall na mě stále zíral, takže to nepřipadalo v úvahu. "Dík" Usmála jsem se vděčně a vytrhla mu papír z ruky, koukla jsem na něj a spokojeně přikývla.

Niall

Bavil jsem s kámošem, přitom jsme samozřejmě likvidovali objednávku. V tom k nám přišel nějaký kluk. Myslím, že byl mladší, ale vypadal celkem v pohodě, dokonce se tak i choval. Co jiného by mohl chtít (mimochodem, tohle už mě vážně dost štve) než podpis pro svoji holku. Teda, nazýval ji kamarádka, tak nevím, jestli spolu chodí. Jedno vím ale jistě, nemohl jsem z ní spustit oči. Byla vážně pěkná. Jenže podle vzhledu nemůžu soudit. I když přišli déle než mi, dřív odešli. Byl bych rád, kdybych tu holku ještě někde potkal. Jenže v Londýně? Nemožný!
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Strefíš se do tečky?

.

Comments

1 YumiMew YumiMew | Web | 26. may 2012 at 9:40 | React

páni :D .. nějak jsem projížděla blogy a narazila jsem na tvůj, divím se, že tu máš ještě ten layout ode mě :D

2 Patty Patty | Web | 26. may 2012 at 13:09 | React

asi by se mi to nechtělo psát ale četlo se to dobře :)

3 Luss ^_^ Luss ^_^ | Web | 26. may 2012 at 13:31 | React

Wow, úžasný! Vůbec nevadí, že se to týká 1D ;) Moc krásnej příběh ;)

4 Gabush^^ Gabush^^ | Web | 26. may 2012 at 15:04 | React

Kde na to chodíš? To je brutální páni. Máš  directions můzu. :D

5 Gabush^^ Gabush^^ | Web | 26. may 2012 at 15:05 | React

*one direction můzu.

6 *One Directionka* *One Directionka* | Web | 24. june 2012 at 20:22 | React

"Ne, hned jak jsem ho uviděla, začala jsem zdrhat a křičet 'policie, ten chlap mě znásilnil'"  tak to je dobrý... fakt super!! :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement