Diary of stupid girls

10. may 2012 at 17:20 | Wenn Ell |  I Write

Další povídka. Tahle nejspí pokračování mít nebude, nevím. Je hodně pesimistická. A je to na způsob deníku. Rozhodně to se mnou nemá nic společného, ale to zatím žádná povídka ;D. Snad se aspoň trošičku líbí.MONDAY | 12. 10. 2011

"Páni. Venku je úžasně a já sedím na posteli a čmárám si do rozetřené, potrhané, starého deníku. Ráda bych šla ven, ale nemám s kým. Tak jo, lžu. Mám s kým. Mám kolem sebe spoustu fajn lidí. Ke kterým, jen kdybych si řekla, se můžu kdykoliv přidat. Jenže já nechci. Chci být doma čučet do zdi a hlavou si nechat projíždět moje pesimistické myšlenky.

Ano jsem pesimista. Dokážu si to přiznat, což si myslím, že je fajn. Jinak na tom nic super není. Občas přemýšlím, že bych skočila z mostu, podřezala si žíly nebo podobně. Ale neudělala bych to. Proč? Vadilo by mi, že bych mě potom lidi moc řešili. Taky máma s tátou by z toho byli smutní. Nemám ráda mnoho pozornosti, a kdybych se zabila, měla bych jí až přehnaně.

Nesnáším pondělky. Nesnáším dokonce ani úterky, nebo středy, čtvrtky a pátky. O víkendu je to o něco lepší. Můžu být doma zavřená a nemusím do školy. Nesnáším školu. Je tam na mě až moc přehnaně lidí. Přemýšlím, jaké by to bylo, kdybych do školy chodila jen já. Ale to by bylo hrozné, všechna pozornost by zase směřovala jen na mě a to bych nepřežila.

No tak tedy nemám ráda v podstatě žádný všední den, ale pondělky o něco víc. Je to prudké probuzení ze snů do reality. Přemýšlím, jaké by to bylo, kdyby byly pouze víkendy. Ale to by asi taky nešlo. Seděla bych jenom doma, zírala do zdi nebo čmárala na stránky papíru. Z toho bych se asi časem zcvokla. Přece jen, celý život bez přísunu světla. No, ale je pravda, že už teď si připadám zralá na psychiatrickou léčebnu.

Máma mě volá. Prý jí mám s něčím pomoct. Jenže mě se nechce. Máma je vážně moc hodná, na mě i na tátu. Jenže se dost trápí s tím, že jsem prostě…jiná. Nechci jí zklamat a tak se před ní občas přetvařuji, jenže ono to nepomáhá. Ona to pozná a je jí potom ještě hůř. Takže to už radši nedělám. Snaží se mě rozveselit, jenže já to ani neumím.

Když o tom tak přemýšlím, mám bezchybnou rodinu. Úplná idyla. Takže je problém ve mně. No, to už jsem věděla dávno. Jsem prostě divná. Pf…Noa? Jsem na to pyšná! Co si to vlastně nalhávám. Nejsem. Hrozně ráda bych byla jako ostatní. Veselá, otáčela se za chlapci, prováděla různé prkotiny… a prostě měla radost ze života. Jenže já to prostě neumím. Neumím být taková.

Přetvařuji se, aby ostatní byly šťastní. Aby ze mě měli to, co chci. Dokonce jsem kvůli mámě byla minulé úterý u cvokaře. Ten se mě jednou zeptal, proč mi tolik záleží na tom, abych byla taková, jak mě chtějí ostatní. Odpověděla jsem mu na to, že je to, protože pro ostatní tu jsem. Neměla jsem to říkat. Hned se mě totiž zeptal. "Pro ostatní? Ty tu nejsi pro sebe?". Mohla jsem mu zalhat, vlastně jsem i chtěla, jenže děsně nerada to dělám. Takže jsem mu odpověděla popravdě: Ne.

Zarazil se a na konci jsem jen slyšela, jak mámě říká, že je to opravdu vážné, že bychom měli možná vyhledat i nějakou lékařskou pomoc. Myslím, že je to blbost. Vždyť i on může předepisovat prášky ne? Tak proč chodit k lékaři? Celkově na mě působil spíš jako mladší děda, který pochytal všechnu moudrost světa.

Máma mě volá podruhé, takže už radši půjdu. Nechci ji zklamat. Vážně, kdo by chtěl dceru, jako jsem já? Nikdo. Dokonce ani já ne. Nezávidím jí to. Stejně po mě bude chtít něco jako utírání nádobí nebo podobně. Jenže já jsem na to hrozně levá, takže ji zase zklamu. Nesnáším ten pocit. Vážně už bych měla konci, takže to radši udělám. Doufám, že zítra to bude o něco lepší…"
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Strefíš se do tečky?

.

Comments

1 Marusqa Marusqa | Web | 10. may 2012 at 18:59 | React

je pěkná:-)

2 Luss ^_^ Luss ^_^ | Web | 10. may 2012 at 20:29 | React

Vím, že to nejsi ty ta hlavní postava v tom příběhu, ale nezávidím té holce. Jsem naplno optimista, pořád se jenom směji, když mě čeká nějaký trest, tak si ho vybavím z té lepší stránky, i když někdy není. Nějakou vždycky najdu a řídím se jí. Ani o tom nemusím nějak přemýšlet, naskočí to samo. Všechen čas bych trávila sportováním a lítáním po venku, na zimě a pršení vždycky najdu nějaká pozitiva a při pohádání s kamarádkou taky. Jsem prostě optimista a jsem na to hrozně moc hrdá.

3 YumiMew YumiMew | Web | 10. may 2012 at 21:14 | React

zítra si to přečtu :D dneska se mi vůbec nechce číst nic dlouhýho :P ... u mě na blogu máš ten layout ;) napiš, jestli se ti líbí nebo ne a já ti ho kdyžtak nastavím :P

4 YumiMew YumiMew | Web | 10. may 2012 at 21:31 | React

ok :) nastavím ho až zítra ;D doufám že ti to nevadí :P jsem po dnešku strašně utahaná :/

5 Gabush^^ Gabush^^ | Web | 11. may 2012 at 17:55 | React

Páni, pěknej příběh Wenn.
PS: Nádhernej dess.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement