Školní "neděle"

30. march 2012 at 19:16 | V* |  I Write

Bylo sedm hodin a já se spokojenou myslí snila o své lásce v přesvědčení, že vstanu do krásné slunné neděle. Probudila jsem se, nejspíš ze zvyku a koukla na mobil, kolik je hodin. Když jsem zjistila, že je tak brzo spokojeně jsem se zahrabala do peřin a vyčkávala úžasnou neděli.Těžce jsem se, ale spletla. Zhruba po dvaceti minutách mi došlo, že neděle byla včera a tudíž je dnes pondělí. V tom případě jsem měla veliký problém. Bylo sedm hodin a dvacet minu a já ležela v posteli. Okamžitě jsem vyletěla z postele a letěla do koupelny, rychle jsem se učesala, oblékla a šla do kuchyně. Nejsem jedna z těch holek, které by se museli líčit, věřím v přirozenou krásu. V kuchyni jsem popadla rohlík, dala na něj dva plátky šunky a běžela zpět do pokoje. Naštěstí jsem si výjimečně nachystala tašku už v pátek a tak jsem ji jen popadla, hodila na záda a vylila ke dveřím. Obula jsem se, hodila na sebe mikinu a vyběhla z domu. Po cestě jsem v puse přežvykovala rohlík. Mé bleskové nachystání mi trvalo pouze osm minut a tak jsem stihla městskou dopravu, která jela v půl.


Dojela jsem na zastávku v 7: 45. Teď už jsem to měla do školy kousek a tak jsem se neobtěžovala spěchat. Možná proto, že jsem byla v jakém si šoku, možná proto, že jsem nikdy nechodila ráda do školy. Nikdy mě tam nic netáhlo, dokonce ani kamarádi, zřejmě proto, že jsem tam žádné neměla. Byla jsem "šedá myška" v rohu a tak mi to vyhovovala. Nikdy jsem se nezapojovala do školních aktivit a měnit to nehodlám.


Než jsem se stačila nějak vzpamatovat z ranního šoku, stála jsem před dveřmi naší školy, rozhlédla jsem se, ale nikdo tu nebyl, všechny děti už byly ve svých třídách. Otevřela jsem tedy a šla do šatny, kde jsou po dlouhém hledání, našla i druhou přezůvku a tak šla nahoru do třídy. My jsme měli třídu až v posledním patře, šlapat ty schody v pondělí ráno bylo fakt utrpení. Nakonec jsem se doplazila do třídy, bylo 7: 56. Většina děcek si mě nevšimla a ti, co ano, na mě ukazovali prstem a říkali něco svým kumpánům. Hádám, že nebyla řeč o mé dokonalosti. Zamířila jsem do zadní lavice u okna, kde sedám vždy, za každých okolností. Nachystala jsem si věci a hned poté přišel profesor.


Měly jsme matiku. Nic proti němu, ale myslím, že i můj sedmdesátiletý strýc je na tom s pamětí lépe. Třikrát mě zapsal do třídnice, že chybím a to jsem se mu celou hodinu připomínala. Prohodil něco jako "ježíš marjá", škrtl mě a zhruba o deset minut mě zapsal znovu. Druhou hodinu jsme měli dějepis, nesnáším ho. Tedy lépe řečeno nesnáším učitelku na dějepis, vždycky přijde s tím, že píšeme a "prý" nám to říkala, ale neříkala! Tentokrát jsme výjimečně nepsali, za což jsem ráda, vzhledem k tomu, že jsem se neučila. Následovala Angličtina, angličtina mě baví, ale učitel, to je taky postrach. Stále si žvatlá něco pro sebe, samozřejmě anglicky, a když na něj někdo promluví česky, seřve ho. Podle mě to dělá proto, že česky neumí. I ájinu jsem nějak přežila a pokračovala do češtiny. Češtinu mám ráda, máme na ní příjemnou učitelku a tak celkově. Po ní byla hudební výchova. Nesnáším jí! Neumím zpívat a nikdy se to nenaučím, ale to učitel zřejmě neumí pochopit. Nakonec jsem tedy jsem otevírala pusu a i hudebku přežila, čekala mě poslední hodina- zeměpis. Neúnosně nudná hodina.


Všechny přestávky jsem strávila stejně, čučením z okna. Je tedy fakt, že jsem se o jedné i nasvačila, ale stejně jsem u toho zírala přes sklo ven.


Na obědy do jídelny nechodím, vaší hrozný blafy, které jsem v první třídě ani nestrávila a tak radši obědvám doma. Vydala jsem se tedy domů s jednou větou v hlavě: "Zajímalo by mě, zda zítra zase zaspím".


Warining: Tento příběh rozhodně není inspirovám mým životem.
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Strefíš se do tečky?

.

Comments

1 kikushka15 kikushka15 | Web | 30. march 2012 at 20:12 | React

krasny des :)

2 Luss ^_^ Luss ^_^ | Web | 31. march 2012 at 12:00 | React

Wow, a to jsem myslela, že to je příběh z tvého života. Opravdu.
Ale jinak, máš opravdu talent na psaní, moc se těším na další! %)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement